Послідовність проведення робіт із благоустрою й озеленення території

Формуючи ландшафтне середовище навколо Вашого будинку, створюється естетичний світ, що відображає Ваш стиль життя, Вашу сприйнятливість до краси природи.

Сад, цей маленький острівець живої природи перед будинком, у значній мірі підвищує цінність і упорядженість житла. Розбивати сад без проекту - однаково, що будувати будинок без фундаменту. Щоб зробити вдалий проект планування саду, потрібно мати гарний смак, досвід і знанням, що відносяться до таких різних сфер діяльності, як садівництво, ландшафтна архітектура й навіть інженерна справа. Якщо Ви хочете спроектувати свій сад самостійно й прагнете досягти професійного рівня в деяких, а то й відразу у всіх цих областях, то Ви ризикуєте втратити багато часу, сил і грошей.

Навіщо потрібний проект?

Проект - яскрава й фотографічно достовірна картина майбутнього. Вона насущне необхідна, щоб по барвистих тривимірних ілюстраціях наочно представити, якими в остаточному підсумку стануть будинок із садом, і визначитися у своїх перевагах. Проект - це ще й докладний план. На Вашій землі має бути організований комплекс земельних робіт. Від якості планування багато в чому залежить, наскільки розумно, швидко, гладко все пройде. Проект забезпечить значну економію часу, а значить і Ваших коштів.

Із чого починається проект?

Зателефонуєте в ландшафтну дизайн-студію Лаватера й домовтеся про зустріч із фахівцями. З'ясувавши, якими Ви уявляєте свій будинок і ландшафтний дизайн саду в перспективі, і склавши технічне завдання, фахівці визначають вартість проектних робіт і складають договір на їхнє виконання. Дата підписання договору - фактичний початок проектних робіт на Вашій землі.

Чи робити виміри?

Щоб почати роботу над проектом, фахівці повинні мати у своєму розпорядженні точні виміри ділянки з планом всіх споруд, існуючих, так і передбачуваних. Залежно від  особливостей Вашої землі це:

 • геодезична зйомка (рельєфна ділянка) або
 • планіметрична зйомка (рівна ділянка без складних радіусів, кутів)

Для чого важливі ескізи?

Дизайнери запропонують варіанти ландшафтного дизайну Вашої ділянки в ескізному виконанні. За планом і тривимірним барвистим зображенням Ви зможете оцінити ландшафтний дизайн майбутнього саду. Тривимірні кольорові малюнки важливі для того, щоб Ви максимально наочно представили ті або інші ділянки ландшафту, його окремі фрагменти. (Час необхідний для виконання ескізів визначається складністю ділянки й займає від 7 до 14 робочих днів.)

Ви одержали ескізи. Звичайно, Вам знадобиться час, щоб все уважно розглянути, порадитися з родиною, ретельно обміркувати вид Вашого майбутнього саду. Після Вашого зваженого рішення щодо ескізів, події розвиваються так:

 1. Вам усе сподобалося - тоді ландшафтні дизайнери приступають до деталізації проекту;
 2. У цілому проект Вас улаштував, але окремі деталі не відповідають Вашим вимогам - ландшафтні дизайнери їх переробляють і представляють змінені варіанти;
 3. Проект для Вас неприйнятний - ландшафтні дизайнери будуть пропонувати нові варіанти доти, поки проект не буде Вами повністю схвалений.

Ви зробили вибір на користь одного з наданих варіантів проекту. Вам у принципі зрозуміла концепція майбутнього саду, і Вас вона влаштовує. Тоді фахівці приступають до деталізації проекту.

Що передбачає деталізація проекту?

Деталізація включає всі необхідні креслення й схеми, що дозволить доручити здійснення проекту ландшафтного дизайну робочій бригаді.

 1. Генеральний план ділянки;
 2. Дендрологічний план ділянки;
 3. Асортиментна відомість рослин;
 4. Розбивочне креслення;
 5. Схема садового освітлення;
 6. Схема автоматичної системи поливу;
 7. Ескізи декоративних елементів саду;
 8. Кошторис на проведення робіт, строки й послідовність виконання робіт.

Робота над проектом всієї ділянки (до 30 соток) займає 21 робочий день. Додайте до цього час, що Вам буде потрібен для утвердження ескізів і нам для перемальовування. На проектування окремих фрагментів ділянки в середньому йде тиждень і ще 2-3 дні у випадку доробки проекту з урахуванням можливих побажань замовника.

По закінченні проектування ландшафтного дизайну Вашої ділянки разом із проектом (який являє собою цілий пакет документів) Ви одержуєте на руки орієнтовний кошторис на весь обсяг робіт по його реалізації, у якому крім вартості робіт зазначена також їхня послідовність. Потім фахівці нашої фірми приступають до робіт із благоустрою й озеленення.

Ландшафтні роботи можна розділити на 3 види:

 1. Інженерне забезпечення (дренажної, поливальної, освітлювальна системи);
 2. Будівельні (підпірні стінки, доріжки, водойми, альпійські гірки, рокарії й ін.)
 3. Посадкові (посадка дерев, чагарників, квітників, газонів).

Але насамперед необхідно замовити рослини (точніше, знайти їх у розплідниках), підібрати малі архітектурні форми - світильники, лави, альтанки, заготовити все необхідне для дренажних робіт, прокладки комунікацій (телефонних, електричних, водопроводу, освітлення) і т.д.

Послідовність робіт обумовлюється технологічними особливостями.